KF18 Roztoczańskie czarty

XVIII Konkurs Fotograficzny GTR został rozstrzygnięty. Tym razem przyszło nam zmierzyć się z dość intrygującym tematem "Roztoczańskie czarty". 
Zdecydowanym zwycięzcą zostało zdjęcie autorstwa Eugeniusza "Wrzeszczadło".

Każdy o nich słyszał, ale nieliczni widzieli. Zapewne widzieliśmy ich ślady lub "robotę", jaką po sobie zostawili. A jeszcze inni są wśród nas... - tak zachęcał nas do udziału w kolejnym konkursie fotograficznym GTR jego komisarz - Marciocha. Zdawać by się mogło, że Roztocze jest kolebką czartów, tutaj mamy "Czartowe Pole", tutaj znajdują się liczne "piekiełka". Liczne roztoczańskie legendy przywołuję różne tajemnicze stwory.
Zmierzyć się z tym tematem odważyło się jednak tylko ośmiu śmiałków, czy to z powodu trudności technicznych, czy też w obawie przed skutkami zemsty ze strony fotografowanych obiektów...
Jak się okazało, najczęściej kojarzonym z roztoczańskim czartem obiektem były nieprawdopodobnych kształtów drzewa. Zdecydowanie największe uznanie zdobyło zdjęcie zatytułowane "Wrzeszczadło" autorstwa Eugeniusza. Pozostałe miejsca na podium zajęły "Ognisty demon" Karoliny (II miejsce) oraz "Baśń o zaklętych drzewach" Incognitoxa (III miejsce).