Warning: Undefined variable $scssVars in /home/gtr/public_html/strona/plugins/system/helixultimate/src/Core/HelixUltimate.php on line 1914

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/gtr/public_html/strona/plugins/system/helixultimate/src/Core/HelixUltimate.php on line 1914
Wernisaż wystawy "Barwy Roztocza"

Wernisaż wystawy "Barwy Roztocza"

„Aparat fotograficzny towarzyszy w wędrówkach znakomitej większości z nas. Niepowtarzalne krajobrazy, malownicze wzgórza, dzikie lasy i wąwozy, rzeki z charakterystycznymi szumami, zapomniane cerkiewki – wszystko to skłania nas do fotograficznej twórczości o najprzeróżniejszym charakterze: pamiątkowym, dokumentacyjnym czy też z odrobina artystycznego zacięcia. Nasze fotografie są tak różnorodne, jak różnorodni jesteśmy my sami. Różnorodni – a jednak ściśle skupieni wokół pięknej, krajoznawczej idei...”

Powyższe słowa zaczerpnięte zostały z folderu promującego wystawę fotograficzną przygotowaną wspólnie przez członków GTR, zatytułowaną „Barwy Roztocza”. Wernisaż tejże wystawy odbył się dnia 16 kwietnia w krasnobrodzkiej Galerii „Przystanek”, zlokalizowanej naprzeciw tamtejszego Sanktuarium. W galerii zawisło 76 zdjęć 11 autorów, a ich uroczysta prezentacja stała się jednocześnie okazją do kolejnego, bardzo udanego spotkania członków i sympatyków GTR. Do Krasnobrodu przyjechało około 30 osób, trochę szkoda, że wśród przybyłych znalazło się jedynie czterech autorów... W niczym nie psuło to jednak atmosfery spotkania, gdzie rozmowy okołofotograficzne przeplatały się z okołokrajoznawczymi. A wszystko to w gościnnych wnętrzach Informacji Turystycznej (Galeria „Przystanek” jest jej częścią), przy apetycznym poczęstunku przygotowanym po części przez Gospodarzy – pracowników IT a po części przez nasze Grupowiczki.
Autorowi niniejszych słów trudno wychwalać własne – po małej części – dzieło, niemniej do obejrzenia Roztocza widzianego oczami turystów – fotografów związanych z GTR wypada mi zachęcić. Tym bardziej, że prezentujemy swoje dokonania w samym sercu cudownej krainy jaką jest Roztocze Środkowe.

Sokolik Wędrowny