<br />
<b>Warning</b>:  Undefined property: stdClass::$helix_ultimate_image_alt_txt in <b>/home/gtr/public_html/strona/plugins/system/helixultimate/overrides/layouts/joomla/content/full_image.php</b> on line <b>57</b><br />

Gloria Victis X

Dziesiąty raz spotykamy się w celu uczczenia pamięci bohaterów sprzed 150 lat. Zaczynaliśmy skromnie - od trzech osób podczas pierwszego rajdu do ponad stu w ubiegłym roku. Każdego roku inną trasą, z innego miejsca, ale zawsze z tym samym celem, z tym samym głównym punktem - do pomnika na Kobylance w miejscu bitwy stoczonej w maju 1863 r.

 Daniel i Grzegorz są niestrudzeni. Termin na przełomie stycznia i lutego mamy na stałe wpisany do kalendarza. Tym razem było nas około 40 osób. Pogoda była zimowa, chociaż nie ekstremalna. Po dziesięciu latach zoptymalizowaliśmy (czytaj: ułatwiliśmy) trasę. Zaczynamy i kończymy w miejscu biwakowym. Zataczamy szeroką pętle wokół Kobylanki.

Obowiązkowy apel przed pomnikiem i właśnie w tym momencie słońca przebija się przez warstwę chmur, oświetlając polanę przed pomnikiem i naszą grupkę gdzieś w głębi Puszczy Solskiej.